O nas

Kolorowa Wyspa w Skórzewie, to przedszkole gdzie znajdują się prawdziwe Skarby – Państwa Dzieci.
Mogą przeżywać przygody w świecie zabawy, odkrywać swoje talenty eksperymentując, pokazywać ukryte skarby swoich wszelkich umiejętności.

Wyspa  uczy, przygotowuje do samodzielności, daje ciepło i poczucie bezpieczeństwa – wartości konieczne w odkrywaniu wszelkich skarbów.

Nasza placówka

Dzieci z Kolorowej Wyspy mogą wybrać się w podróż sensoryczną. Do dyspozycji mają ścianki dotykowe, ze statkiem Piratów płynącym na Wyspę Skarbów, rakietę lecącą w kierunku drogi mlecznej, gdzie mieszkają kosmoludki. Uczą się przy tym zręczności przydatnej na co dzień.
W gabinecie lekarskim dla Lalek i Pluszaków, można zmierzyć ciśnienie, temperaturę, opatrzyć chorego misia, a nawet wystawić receptę.
W laboratorium Dzieci zamieniają się w Naukowców. Obserwacje mikroskopowe, doświadczenia z opiłkami żelaza, badanie właściwości światła, zmiana barw, poznawanie brył i objętości, oglądanie obiektów na świetlnym panelu, to tylko niektóre z dostępnych możliwości doświadczania…

Galeria przedszkola

Szanowni Rodzice

W przedszkolu realizujemy podstawę programową w oparciu o program Jadwigi Pytlarczyk „W kręgu zabawy”. Staramy się, by nasz program edukacyjno-wychowawczy był spójny z celem nadrzędnym – wszechstronnym, harmonijnym oraz radosnym rozwojem dziecka.Zajęcia dodatkowe:

• Rytmika
    Poprzez udział w zabawach ruchowych, śpiew, taniec, grę na instrumentach dzieci rozwijają poczucie rytmu, wyrabiają płynność ruchów, doskonalą słuch muzyczny.
    Zajęcia dla wszystkich dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu.
  • J. angielski
    Dzieci osłuchują się z nowym językiem, uczą się angielskich słów i zwrotów, wykorzystują poznane słownictwo w różnych zabawach, recytują wierszyki i śpiewają piosenki.
    Zajęcia dla wszystkich dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu.
  • Gimnastyka Korekcyjna
  • udział w tych zajęciach zapewnia Dzieciom ogólny rozwój fizyczny, usprawnianie aparatu ruchu, korygowanie wad postawy, sprężystość ciała. Zajęcia dostosowane do naturalnych faz rozwojowych odbywają się 2 razy w tygodniu.
  • Logopedia – korygowanie wad wymowy.