Rubiny -listopadowy projekt o Polsce

W okolicach Święta Niepodległości dzieci przynosiły do przedszkola wybrane z rodzicami ciekawostki o regionach Polski, materiałów było bardzo dużo, niektóre prawie prezentacje. Wszyscy chcieli coś własnego opowiedzieć i pokazać zdjęcia lub mapy. prawie dwa tygodnie rozmawialiśmy i uczyliśmy się o pięknych zakątkach naszego kraju, o przyrodzie, roślinach i zwierzętach, ciekawych ludziach i architekturze – dzieci rozmawiały o tym nawet w chwilach swobodnych zabaw, oglądały obrazki i sprawdzały na mapie gdzie są ich ulubione miejsca z wakacji lub gdzie urodzili się rodzice. Na koniec powstał plakat  o Polsce stworzony całkowicie przez dzieci.