Turkusy na warsztatach wielkanocnych w Szreniawie

22 marca Maluszki ze swoimi Paniami udały się na pierwszą przedszkolną wycieczkę. Celem podróży było Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Podróż autobusem była dla dzieci ogromnym przeżyciem ale dopiero po przybyciu na miejsce okazało się ile jeszcze czeka je w tym dniu wspaniałych atrakcji. W muzeum przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym pt „Wiosenna lekcja profesora Zająca”, następnie udały się na warsztaty, na których samodzielnie pokolorowały wielkanocnego kurczaczka. Na koniec dzieci odwiedziły oborę, w której spotkały zwierzęta takiej jak koza, krowa, kurczak, koń, świnia, owca. Na obiad przedszkolaki wróciły do przedszkola, rozmawiając po drodze o tym co im się najbardziej podobało.